Pomocná zařízení k telefonním přístrojům

Hlasitý příposlechový přípravek Tesla HPP

Hlasitý příposlechový přípravek HPP 3 VNF R 460 umožňoval hlasitý příposlech telefonních hovorů bez zásahu do telefonního přístroje. HPP byl vyráběn v Tesle Liptovský Hrádok ve dvou verzích – s bateriovým napájením nebo se síťovým zdrojem 6 V.

Zařízení fungovalo jako zesilovač se vstupem (zásuvka 1) a výstupem (zásuvka 2), bylo tedy možné jej využít pro vícero funkcí. Kromě reprodukce telefonních hovorů bylo možné například připojit magnetofon pro nahrávání hovorů.

Jako základní vstup byla připojena sonda, která se umístila na vnější kryt telefonního přístroje a na straně HPP do zásuvky 1. Místo sondy bylo možné připojit externí mikrofon a použít zařízení jako zesilovač (například odposlech z jiné místnosti, tedy jakási drátová chůvička). Místo sondy či mikrofonu bylo možné připojit například tranzistorový přijímač a použít HPP jako zesilovač nezávislý na elektrické síti (v bateriové verzi).

Telefonní příposlech TP-01

Telefonní příposlech TP-01 umožňuje naslouchání telefonních hovorů bez zásahů do telefonního přístroje. Zařízení má citlivou sondu, je možné ho použít i jako hledač elektrických vedení ve zdech.

Zařízení příposlechu je tvarově řešeno jako mikrotelefon přístroje řady As/An, lisovaný z termoplastu. V horní části je akustický měnič (telefonní vložka) a ve hřbetu tlačítkový vypínač, v dolní části v prostoru pro mikrofon je umístěna deska plošných spojů s elektrickými obvody (nízkofrekvenční zesilovač) a baterie 1,5 V. Do spodní části je zapojena šňůra se sondou.

Rozměry zařízení jsou 225x59x60 mm a hmotnost cca 0,2 kg. Výrobcem zařízení byla SLUŽBA VDI Nitra.

Automatická cílová číselnice Tesla TELEMEMORY 40

Cílová číselnice TELEMEMORY 40 je přídavné zařízení k telefonním přístrojům, umožňující ukládání telefonních čísel a jejich vyvolání jednotlačítkovou volbou. Umožňuje také přímé vytáčení čísel na tlačítkové číselnici. Cílová číselnice je stolního provedení o rozměrech 210 x 210 x 75 mm a hmotnosti 0,75 kg. Uložit lze 40 čísel o délce až 20 znaků.

Rychlost vysílané volby je 10 impulsů za sekundu, poměr impuls : mezera je 60 : 40, mezičíslicová mezera 0,8 s. Zařízení je napájené z telefonní linky nebo síťového napáječe SN 6 V. Kromě toho má vlastní vestavěnou NiCd baterii, která udrží čísla v paměti až po dobu 72 hodin (při výpadku nebo odpojení od telefonní linky).

Kryt zařízení je z plastu. V čelním panelu je 20 adresních tlačítek s adresními štítky, přepínač bloku adres (pod každým adresním tlačítkem jsou dvě paměťová místa, která se přepínají přepínačem bloku adres), tlačítko pro zápis do paměti, červená LED dioda pro indikaci vysílání volby a impulsní tlačítková číselnice. Číselnice obsahuje 10 číslic, tlačítko [*] pro opakování volby a tlačítko [#] pro vložení mezičíslicové mezery.

Zařízení TELEMEMORY 40 vyráběla Tesla Piešťany. Připojení do telefonní sítě bylo možné pouze pověřeným pracovníkem spojů.

  
Všechna práva vyhrazena TELEFONIUM.CZ (2017-2020)
info@telefonium.cz